آموزشی

همه چیز در مورد کیت تسمه تایم رنو

همه چیز در مورد کیت تسمه تایم رنو

 در این مقاله قرار است همه چیز در مورد کیت تسمه تایم رنو بخوانید. تسمه تایم نقش حیاتی در سیستم عملکرد خودرو دارد و از مهمترین قطعات هر خودرویی است. یکی از مهمترین وظایف تسمه تایم تطبیق و زمان بندی اجزای داخلی موتور با حرکت چرخشی میل لنگ است. زاویه و چرخش قطعاتی مثل پمپ آب و پمپ روغن که نیاز به حرکت چرخشی شفت دارد را تنظیم و زمان بندی میکند. این قطعه از نوع مصرفی است و نیاز است هر از مدتی تعویض شود. برای اطلاع بیشتر تا آخر این مقاله همراه ما باشید. برای خرید هریک از محصولات زیر روی لینک های درج شده کلیک کنید.

قیمت کیت تسمه تایم ساندو

قیمت کیت تسمه تایم ال 90

قیمت کیت تسمه تایم مگان 1600

قیمت کیت تسمه تایم مگان 2000

قطعات و لوازم کیت تسمه تایم رنو

قطعات و لوازم کیت تسمه تایم رنو به شرح زیر است که هر کدام این بخش ها اهمیت زیادی هستند:

  1.     تسمه
  2.   هزگرد ثابت
  3.   پیچ سر میلنگ
  4.     تسمه سفت کن
  5.   بوش هزگرد ثابت
  6.   جعبه بسته بندی رنو

برای تهیه هر یک از این قطعات میتوانید به سایت یدک سیتی مراجعه کرده و یا با شماره 09105053933 تماس حاصل کنید.

بهترین برند تسمه تایم برای خودروهای رنو

انتخاب بهترین برند کیت تسمه تایم برای خودروهای رنو وابسته به بودجه و نوع خودروی شماست. به طور کلی، بهترین مارک‌های تسمه تایم با ترتیب اولویت شامل موارد زیر می‌باشند:

۱. تسمه تایم پاور گریپ

۲. تسمه تایم کنتیننتال

۳. تسمه تایم دایکو

برای تهیه بهترین برند کیت تسمه تایم میتوانید به سایت یدک سیتی مراجعه کنید.

اگر تسمه تایم تعویض نشود چه اتفاقی می افتد؟

طول عمر مفید تسمه تایم 4 سال است و پس از طی 60000 کیلومتر در صورت عدم تعویض تسمه تایم مشکلات احتمالی زیادی بوجود می آید از جمله شکستگی تسمه تایم که موجب خاموش شدن خودرو میگردد و دیگر روشن نمیشود. درصورت شکستگی تسمه تایم دریچه گاز دودکش در سرسیلندر با پیستون داخل سیلندر برخورد می کند. اولین گام برای رفع این مشکل این است که سیلندرهای موتور باید باز شده و سوپاپ‌ها را جایگزین کنیم. اگر سوپاپ با پیستون برخورد کند، احتمالاً پیستون نیز آسیب می‌بیند.

به علاوه، موتور خودرو باید کاملاً تعمیر شود و همه قطعات باید مورد بازسازی و تعمیر قرار گیرند. اگر تسمه تایم به موقع تعویض نشود، قطعاً به شما آسیب خواهد زد و هزینه‌های بسیاری را برای تعمیرات بعدی به همراه خواهد داشت.

عواقب استفاده از تسمه تایم تقلبی

اگر کیت تعویض تسمه تایم برای خودروی رنو ساندرو اصلی و اورجینال نباشد، پس از تعویض، تسمه ممکن است به دلیل کیفیت پایین‌تر، در حال رانندگی پاره شود، زیرا نمی‌تواند در دمای بالای موتور به خوبی میل لنگ و میل سوپاپ را چرخانده و مقاومت کافی را ایجاد کند. بنابراین، توصیه می‌شود از کیت تسمه تایم اورجینال و اصلی برای خودروی رنو ساندرو استفاده کنید تا این مشکلات برای خودرو شما پیش نیاید. همچنین، تعویض تسمه تایم به تنهایی کافی نیست؛ زیرا فولی‌های تسمه تایم نیز معمولاً عمر مفید خود را دارند و باید همزمان با تسمه تعویض شوند. اگر فولی‌ها دیرتر از موعد خود کار کنند، ممکن است در حالت قفل قرار گیرند که باعث پاره شدن تسمه تایم و مشکلات در سوپاپ‌ها می‌شود.

بنابراین، بهترین راهکار این است که از کیت تسمه تایم اورجینال و معتبر برای خودروی رنو ساندرو استفاده کنید تا از این مشکلات جلوگیری کنید.

خرید تسمه تایم اصلی رنو

تسمه تایم با بهترین کیفیت در بازار معمولاً دارای دوام و طول عمر بالایی است و در کیلومترهای اولیه نمی‌پارد.

دلایل پاره شدن زودتر از موعد تسمه تایم می‌تواند به نصب نادرست، شل یا سفت بودن تسمه تایم، یا خرابی بلبرینگ‌های تایم اشاره داشته باشد.

یکی از مزایای خرید بهترین مارک تسمه تایم این است که شرکت تولید‌کننده برای جلوگیری از پاره شدن زودهنگام تسمه تایم، محصولات خود را به صورت کیت کامل عرضه می‌کند. در این کیت، تمامی قطعات مورد نیاز برای تعویض تسمه تایم شامل بلبرینگ تایم و هرزگرد فراهم شده تا نصب و تعویض تسمه به بهترین شکل ممکن انجام شود.

برای خرید کیت تسمه تایم اصلی رنو میتوانید به سایت یدک سیتی، ارائه دهنده قطعات اورجینال و با کیفیت خودرو، مراجعه کنید و یا با شماره تماس 09105053933  حاصل کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *