آموزشی

نحوه چک کردن تسمه تایم ال90، ساندرو، مگان

نحوه چک کردن تسمه تایم ال90، ساندرو، مگان

نحوه چک کردن تسمه تایم ال90، ساندرو، مگان یکی از سوالات بسیاری از دارندگان خودرو رنو می باشد. در این بخش می خواهیم به شما یاد دهیم که بتوانید از وضعیت تسمه خودرو رنو خود باخبر شوید و در بهترین زمان اقدام به تعویض تسمه تایم خودرو خود نمایید.

تسمه تایم خودرو یکی از لوازم یدکی رنو می باشد که حتما می بایست در زمان مشخص شده تعویض شود.

وظیفه تسمه تایم در موتور خودرو

تسمه های نصب شده در اطراف موتور باعث می شوند اجزائی مانند کمپرسور، پمپ فرمان هیدرولیک، دینام و پمپ آب به کار افتند. اکثر خودروها از تسمه های مارپیچ برای راه اندازی تمام تجهیزات خود استفاده می کنند. تسمه ها به مرور زمان فرسوده می شوند و پاره شدن تسمه می تواند آسیب جدی به موتور و قطعات روی آن وارد کند. بنابراین، ایده خوبی است که هر چند وقت یک بار نگاهی به کمربند خودروی خود بیاندازید. و تسمه تایم آن را تعویض کنید. به عنوان مثال خودروهای رنو که نیاز به تعویض تسمه تایم دارند حدودا هر چهار سال یکبار برای تعویض این قطعه می بایست به نمایندگی خودرو خود مراجعه کنند.

نحوه چک کردن تسمه تایم ال90، ساندرو، مگان

در این بخش نحوه چک کردن تسمه تایم ال90، ساندرو، مگان را آموزش خواهیم داد. در نظر داشته باشید این قطعه می بایست با قطعه اصلی و اورجینال تعویض شود. استفاده از تسمه تایم فیک می تواند سبب آسیب رسیدن به قطعات موتور در کوتاه مدت شود.

مرحله اول هنگامی رانندگی، دقت کنید صدای جیغ ممتد به گوش می‌رسد یا نه؟ چنین صداهایی به معنای این هستند که یک یا چند تسمه فرسوده، شل یا خراب شده‌اند.

مرحله دوم تسمه‌ها را وارسی کنید آیا نشانه‌هایی از فرسودگی به چشم می‌خورند یا نه؟ برای چک کردن تسمه‌ها بهتر است فقط به نشانه‌های بصری اکتفا نکنید.

نحوه چک کردن تسمه تایم ال90، ساندرو، مگان

نحوه چک کردن تسمه تایم ال90، ساندرو، مگان

تسمه‌ها را بکشید و به آن‌ها ضربه بزنید تا چنانچه ترک، ساییدگی یا شکنندگی در آن‌ها وجود داشته باشد، متوجه بشوید. در مورد تسمه‌های مارپیچی، بهتر است شیارها و محل چسبیدن لایه‌های مختلف به همدیگر را نیز وارسی کنید.

در مرحله سوم نحوه چک کردن تسمه تایم به دنبال محل‌هایی بگردید که ظاهر لاستیک تسمه صاف و لیز یا براق شده است. مناطق صاف ممکن است باعث بشوند تسمه سر بخورد و پیش زمینه‌ای برای جوش آوردن موتور باشد.

مرحله چهارم پولی‌ها را بازرسی کنید. ببینید لاستیک روی پولی‌ها ته‌نشین نشده باشد و قسمت‌هایی از پولی شکسته نشده باشد چون می‌تواند به تسمه گیر کند و باعث پاره شده آن بشود.

تراز بودن تسمه‌ها بر روی چولی‌ها را نیز مورد بازدید قرار بدهید. تسمه‌ها باید صاف و مستقیم روی پولی‌ها قرار گرفته باشند.

مرحله پنجم شل یا سفت بودن تسمه را چک کنید. بلندترین قسمت از تسمه را مورد آزمایش قرار بدهید. تسمه نباید بیشتر از 2.5 سانتی‌متر جای بازی داشته باشد.

نتیجه گیری

در بخش پیشین نحوه چک کردن تسمه تایم ال90، ساندرو، مگان برای شما بیان شد. در صورتی که نیاز به تعویض تسمه تایم دارید و می خواهیم قطعه اورجینال خریداری کنید می توانید به مجموعه یدک سیتی مراجعه کنید و محصول مورد نظر خود را با گارانتی از این بخش خریداری کنید. یدک سیتی یکی از شرکت های معتبر در زمینه پخش قطعات خودرو می باشد که چندین سال است در این زمینه فعالیت دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *