آموزشی

علت خراب شدن رینگ و پیستون

علت خراب شدن رینگ و پیستون

قبل از بررسی علت خراب شدن رینگ و پیستون باید درباره نقش و وظیفه ی رینگ و پیستون در عملکرد خودرو صحبت کنیم. رینگ وظیفه جداسازی دارد و برای کم کردن فضای اصطکاک استفاده می شود و به عنوان عایق عمل میکند و اصطکاک آن جلوگیری میکند. رینگ و پیستون موجب بهبود انتقال گرما از پیستون به دیواره سیلندر میشود و از نفوذ روغن موتور به محفظه احتراق  جلوگیری میکند و ومیزان مصرف آن را نیز تنظیم میکند. در ادامه این مقاله قصد داریم به علت خرابی رینگ و پیستون اشاره کنیم و برای رفع آن راهکارهایی ارائه دهیم. تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

جهت تهیه انواع قطعات یدکی خودرو و لوازم خودرو میتوانید به سایت یدک سیتی مراجعه کنید.

علائم خرابی رینگ و پیستون

برای تشخیص خرابی رینگ و پیستون، لازم است علائم نشان دهنده این مشکل را بشناسید تا بتوانید به موقع و به درستی اقدام کنید. در ادامه، موارد زیر از علائم خرابی رینگ و پیستون را مفصل شرح می‌دهیم:

  •       تغییر رنگ دود یا اگزوز بیش از حد

زمانی که رینگ خراب شده باشد مسیر ورود روغن موتور به محفظه احتراق باز میشود و این روغن ناخواسته در فرآیند احتراق شرکت میکند و با هوا و سوخت قاطی میشود و موتور این ترکیب را مشتعل میکند که موجب تغییر رنگ دود میشود.

  •       کاهش عملکرد موتور

زمانی که رینگ و پیستون خراب شود رینگ ها توانایی خود را برای آب بندی موثر محفظه از دست میدهند بنابراین، سطوح فشرده‌سازی درون سیلندرها به زیر محدوده بهینه کاهش می‌یابد که موجب کاهش کارایی احتراق می‌شود. فشرده‌سازی برای دستیابی به احتراق کارآمد ضروری است و زمانی که این فشرده‌سازی کاهش می‌یابد، عملکرد موتور دچار مشکل می‌شود. این حالت زمانی رخ می‌دهد که می‌خواهید ماشین خود را به سرعت بیشتری ببرید. با اینکه پدال گاز را فشار می‌دهید، اما موتور قدرت کافی را تأمین نمی‌کند. این امر می‌تواند به ویژه در فعالیت‌هایی که نیاز به قدرت بیشتر موتور است، مانند شتاب‌گیری سریع یا حمل بارهای سنگین، قابل توجه باشد.

علت خراب شدن رینگ و پیستون

علت خراب شدن رینگ و پیستون

  •       افزایش مصرف روغن موتور

حلقه‌های معیوب پیستون اجازه می‌دهند روغن موتور از میل لنگ خارج شده و به محفظه احتراق نفوذ کند. این نفوذ روغن، الگوی مصرف معمول روغن موتور را تخریب می‌کند. در نتیجه، ممکن است بین دوره‌های تعویض روغن برنامه‌ریزی شده، نیاز باشد دوباره روغن موتور را تزریق کنید. نظارت بر سطح روغن با استفاده از دیپ‌استیک احتمالاً نشان خواهد داد که حجم روغن موتور به طرز قابل توجهی کاهش یافته است. این افزایش در مصرف روغن می‌تواند به طور مستقیم قابلیت‌های آب‌بندی پیستون را به خطر بیندازد.

  •       ضربه زدن و یا صدای غیر عادی

کم تر شدن تراکم ناشی از حلقه‌های پیستون آسیب‌دیده می‌تواند باعث میشود تا  به فرایند احتراق نامنظم شود. زمانی که مخلوط هوا و سوخت به دلیل فشرده‌سازی ناقص در زمان نامناسب اشتعال می‌شود، ممکن است منجر به صدای ضربه‌ای از موتور شود. این صداها شبیه به ضربه زدن یا زنگ زدن فلزی هستند و نشان‌دهنده رویدادهای غیر عادی احتراق می‌باشند. این حوادث اغلب در زمان‌هایی رخ می‌دهند که موتور تحت فشار است، مانند هنگام شتاب ‌گیری یا هنگام بالا رفتن از سراشیبی، کاملا قابل تشخیص‌ هستند.

دلایل خرابی رینگ و پیستون

  •   ساییدگی و پارگی به تدریج موجب فرسایش رینگ ها میشود و این خرابی بر اثر استهلاک کاملا طبیعی است و هر قطعه خودرویی دارای عمر مفیدی است و پس از مدتی باید تعویض گردد.
  •   مشکلات سیلندر خودرو موجب تشدید خرابی رینگ و پیستون میگردد. خرابی دیواره های داخلی که آسیب دیده اند باعث سایش سریع تر روی حلقه ها میشوند.
  •   افزایش دمای موتور که موجب افزایش دما می شود منجر به خراب شدن رینگ های پیستون میشوند و این اتفاقا به خصوص زمانی که رینگ ها فلزی باشند بیشتر رخ میدهد.
  •   در صورت عدم نگهداری صحیح و مراقبت از خودرو رینگ و پیستون خراب میشود. عدم تعویض به موقع روغن موتور یا روغن ناکافی و ناسالم موجب اصطکاک بین حلقه ها و دیواره سیلندر میشود و سایش را تسریع میکند.
  •   انفجار و پیش اشتعال فرایندهای غیرعادی در فرایند احتراق هستند که موجب ایجاد افزایش امواج با فشار بالا میشوند و این امواج فشار زیادی به رینگ و پیشتون می‌ا‌ورد و موجب خراب شدن آنها میشود.
  •   نصب نادرست رینگ های پیستون اثرات مخربی به جا میگذارد. این عدم تراز بودن منجر به سایش سریع و کاهش قابلیت آب بندی میشود.

رفع مشکل خرابی رینگ و پیستون

برای کاهش انتشار بیش از حد دود از اگزوز، باید رینگ‌های فرسوده یا آسیب‌دیده پیستون را تعویض کنید. این کار معمولاً شامل تعمیر یا بازسازی موتور است که در طی آن رینگ‌های پیستون جدید نصب می‌شوند.

برای بازیابی عملکرد موتور، نیاز به تعویض رینگ‌های معیوب پیستون است. همچنین، سایر اجزای موتور مانند شمع‌ها، فیلترهای هوا و سیستم سوخت را بررسی کنید تا در صورت نیاز برای بهبود عملکرد، تعمیر یا تعویض شوند.

برای کنترل مصرف بیش از حد روغن، اطمینان حاصل کنید که از گرید روغن توصیه شده توسط سازنده و ویسکوزیته استفاده می‌کنید و موتور با تغییرات منظم روغن به درستی نگهداری می‌شود.

برای رفع صدای ضربه‌زدن یا کوبیدن که ناشی از احتراق نامنظم است، نیاز به بازیابی فشرده‌سازی مناسب است. در این صورت، رینگ‌های پیستون را تعویض کرده و وضعیت سیلندرها را ارزیابی کنید.

خرید رینگ و پیستون رنو

چنانچه قصد خرید رینگ و پیستون رنو را دارید فروشگاه یدک سیتی در خدمت شماست. یدک سیتی ارائه دهنده قطعات خودرو و لوازم ماشین با بالاترین کیفیت و قیمتی رقابتی در بازار است. جهت تهیه و خرید رینگ و پیستون رنو با شماره 09105053933 تماس حاصل کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *