آموزشی

زمان تعویض شمع ال 90

زمان تعویض شمع ال 90

زمان تعویض شمع ال 90 کی است؟ اگر که صاحب یک خودرو باشید می دانید که برخی از قطعات مصرفی هستند و می بایست در زمان های مشخصی تعویض شوند تا به دیگر بخش های خودرو آسیبی وارد نشود. یکی از بهترین راه ها برای اینکه بتوانید طول عمر خودرو خود را افزایش دهید این است که قطعات مصرفی را در زمان درستی تعویض کنید. شمع نیز جزو قطعات مصرفی محسوب می شود و می بایست در زمان مشخصی تعویض شود. اگر ال 90 یا تندر پلاس دارید می بایست زمان تعویض شمع ال 90 را بدانید. با یدک سیتی همراه باشید تا تمامی سوالات شما در زمینه شمع خودرو پاسخ داده شود.

قیمت شمع ال 90

شمع خودرو چیست؟

شمع یکی از قطعات مصرفی خودرو می باشد که در پیشرانه وسایل نقلیه استفاده می شود و در کاهش مصرف سوخت و ارتقای عملکرد فنی خودرو نقش مهمی را ایفا می کند. شمع با ایجاد جرقه فرایند احتراق سوخت در سیلندرهای پیشرانه را انجام می دهد. گذشت زمان می تواند از کیفیت اولیه شمع خودرو بکاهد و در نتیجه می بایست تعویض شود. دانستن بهترین زمان تعویض شمع خودرو از اهمین بالایی برخوردار است.

علائم خرابی شمع ال 90

احتراق ناقص موتور: یکی از علائم خرابی شمع ال نود احتراق ناقص موتور می باشد. هر زمانی که مشکلی در احتراق مخلوط سوخت و هوا در درون سیلندر رخ دهد، احتراق ناقص ایجاد می شود. این مشکل می تواند زمانی که مخلوط هوا و سوخت در زمان مناسب محترق نشود، روی دهد.

در حالتی که احتراق سوخت در پیشرانه به خوبی صورت نگیرد، سوخت محترق نشده موجب انتشار آلودگی های بیشتر از اگزوز می شود که به محیط زیست به شدت آسیب می رساند. بنابراین عدم ایجاد جرقه صحیح توسط شمع ها می تواند یکی از دلایل احتراق ناقص پیشرانه باشد.

لرزش و ایجاد سر و صدا در حالت درجا: در صورتی که شمع خودرو عملکرد خود را به خوبی انجام ندهد می تواند منجر به ایجاد سر و صدای بلند و گاهی اوقات لرزش خودرو در زمان کار کردن درجای آن شود. این اتفاق به این دلیل رخ می دهد که سوخت سوزانده نشده ناشی از عدم احتراق صحیح شمع حسگر اکسیژن خودرو را به اشتباه می اندازد.

شتاب گیری سخت یا کند: عدم پاسخ صحیح از سوی پیشرانه در زمان فشردن پدال گاز مخصوصا در زمان شتاب گیری خودرو قابل توجه است. همچنین تاخیر پیشرانه در زمان شتاب گیری موضوعی است که به دلیل عدم احتراق درست در پیشرانه رخ می دهد نیز از علائم خرابی شمع ال نود می باشد. عدم عملکرد صحیح شمع خودرو در جرقه زنی می تواند عامل مهم و اثرگذاری در شتاب گیری خودرو باشد. کیفیت و قدرت جرقه های ایجاد شده توسط شمع در صورتی که فاقد استاندارد های لازم باشند منجر به پاسخ نامناسب پیشرانه در زمان شتاب گیری و گاز خوردن خودرو خواهد شد.

زمان تعویض شمع ال 90

زمان تعویض شمع ال 90

افزایش مصرف سوخت خودرو: خودرو برای اینکه عملکردی در سطح خواسته راننده از خود نشان دهد مجبور است سوخت بیشتری مصرف کند و این در حالی است که به دلیل عدم عملکرد صحیح شمع خودرو بخشی از این سوخت بدون سوزانده شدن، از خودرو خارج می شود یا در قسمتی از خودرو دچار احتراق می شود که نیرویی تولید نمی کند.

نظارت بر میزان مصرف سوخت خودرو همواره ایده خوبی است. مشکلات زیادی می تواند منجر به افزایش مصرف سوخت خودرو شوند اما افزایش ناگهانی مصرف سوخت می تواند از علائم خرابی شمع ال نود باشد.

خودرو به سختی روشن می شود: وجود ایراد و نقصان در شمع خودرو باعث می شود که پیشرانه خاموش شود یا به سختی روشن شود. غلبه بر اینرسی سکون در زمان توقف خودرو نیازمند انرژی زیادی است به همین دلیل است که در زمان روشن شدن به میزان بیشتری انرژی مصرف می کند.

روشن شدن چراغ چک: خرابی شمع ها و وجود احتراق ناقص موجب می شود تا بنزینی که مشتعل نشده است در کاتالیزور انباشته شده و در زماینکه شرایط مساعد شود، در کاتالیزو مشتعل شده و نهایتا موجب شود تا سرامیک های ظریفی که در کاتالیزور وجود دارد، آسیب دیده و فرم خود را از دست دهند و دچار گرفتگی شوند، آسیب دیدن کاتالیزور موجب می شود تا کاتالیزور نتواند به درستی وظیفه خود را انجام دهد و  میزان گازهای آلاینده که از اگزوز خودرو خارج می شوند، افزایش یابد و محیط زیست را آلوده کنند.

زمان تعویض شمع ال 90

اگر با هریک از علائمی که در بخش پیشین بیان شد روبرو شده اید زمان تعویض شمع ال 90 شما فرا رسیده است. اما به طور معمول زمان تعویض شمع ال 90 کی است؟ شمع های استاندارد برای اغلب خودروها بین 40 تا 80 هزار کیلومتر عمر مفید دارند. برخی از شرکت ها شمع هایی با طول عمر 150 هزار کیلومتر معرفی می کنند که در واقع این شمع ها پس از مدتی فرسوده می شوند و به خوبی روز اول نمی توانند نیازهای خودرو شما را برآورده کنند.

شمع اورجینال ال 90 را از کجا بخریم؟

حال که می دانید زمان تعویض شمع ال 90 کی است می بایست برای خرید این قطعه مصرفی اقدام کنید. برای خرید شمع ال 90 اورجینال می توانید به مجموعه یدک سیتی مراجعه کنید و این محصول را با مناسب ترین قیمت دریافت کنید. توجه داشته باشید که دیگر لوازم یدکی ال 90 را نیز می توانید به صورت اورجینال از یدک سیتی تهیه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *