آموزشی

زمان تعویض تسمه تایم ساندرو

زمان تعویض تسمه تایم ساندرو

تسمه تایم ساندرو کجاست و چه وظیفه ای دارد؟ علائم خرابی تسمه تایم ساندرو چیست و در صورت خرابی چه اتفاقی برای خودرو می افتد؟ بهترین زمان تعویض تسمه تایم ساندرو چه موقع است؟  اگر شما هم خودروی ساندار دارید باید بدانید که یکی از وظایف شما مراقبت و نگهداری از خودرو است. توجه به سلامت قطعات فنی و سرویس ها و چکاپ های دوره ای از وظایف هر راننده ای است. سرویس دوره ای شامل تعویض روغن و فیلتر روغن و تعویض قطعاتی همچون تسمه تایم است. این کارها باید حتما در یک مرکز تخصصی معتبر صورت بگیرد و همچنین از قطعات اورجینال و اصل جهت تعویض آن ها استفاده شود. در این مقاله از یدک سیتی ما قصد داریم تا در مورد تعویض تسمه تایم ساندرو صحبت کنیم. همراه ما باشید.

قیمت تسمه تایم ساندرو

تسمه تایم کجاست و چه وظیفه ای دارد؟

تسمه تایم به‌طور دقیق بین میل تعادل و میل سوپاپ در موتور قرار دارد و وظیفه اصلی این قطعه، زمان‌بندی ترتیب اجرای چرخه چهار مرحله‌ای احتراق داخلی را بر عهده دارد. به طور دقیق‌تر، تسمه تایم مسئول مدیریت ترتیب باز شدن سوپاپ‌های هوا و دود در موتور خودرو است.

این چرخه چهار مرحله‌ای احتراق داخلی، شامل موارد زیر است:

۱. مرحله اول: در این مرحله، پیستون به سمت پایین حرکت کرده و سوپاپ هوا باز می‌شود تا هوای تازه وارد سیلندر شود.

۲. مرحله دوم: پس از آمدن هوا، پیستون به سمت بالا حرکت می‌کند و هوا با سوخت در داخل سیلندر مخلوط و فشرده می‌شود.

۳. مرحله سوم : پس از فشرده شدن مخلوط سوخت و هوا، پیستون به سمت پایین حرکت کرده و سوپاپ دود باز می‌شود تا گازهای احتراقی از محل سوپاپ خارج شوند.

۴. مرحله چهارم : در این مرحله، مخلوط سوخت و هوا به طور کامل سوخته و پیستون به سمت بالا حرکت کرده تا گازهای خروجی از محل سوپاپ دود خارج شوند.

به این ترتیب، تسمه تایم با مشخص کردن زمان باز شدن سوپاپ‌های هوا و دود، به‌طور دقیق و هماهنگ، فرایند احتراق و اجرای چرخه احتراق را در موتور مدیریت می‌کند، که این عملیات بسیار حیاتی برای عملکرد بهینه و کارآمد موتور خودرو است.

 علائم خرابی تسمه تایم ساندرو

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که تسمه تایم تنها زمانی باید تعویض شود که فرسوده شده باشد یا زمانی که خراب شده و به تعویض نیاز دارد. اما وضعیت به این سادگی نیست. ممکن است تسمه دینام از محل خود منحرف شده و زیر تسمه تایم فرو رود و باعث شکست یا خروج آن شود. در این صورت، تعویض تسمه تایم اجتناب‌ناپذیر است.

مشکل دیگری که تسمه تایم خراب برای خودرو ایجاد می‌کند، آسیب دیدن سوپاپ‌ها و حتی باعث از کار افتادن سیلندر می‌شود. همانطور که گفته شد، تسمه تایم بر روی عملکرد سوپاپ‌ها تأثیرگذار است و در صورت آسیب دیدن آن، زمان‌بندی دقیق چرخه احتراق داخلی رعایت نمی‌شود که به سوپاپ‌ها و پیستون‌ها صدمه وارد می‌کند.

زمان تعویض تسمه تایم ساندرو

زمان تعویض تسمه تایم ساندرو

اگر این مشکل به موقع رفع نشود، به مرور زمان باعث آسیب به سیلندر می‌شود که تعمیر آن هزینه بالایی را به دنبال دارد. علاوه بر همه این مسائل، اگر تسمه تایم در حین دور موتور بالا پاره شود، خودرو به طور ناگهانی خاموش می‌شود که به تعویض تسمه تایم احتیاج دارد.

در این صورت، بهتر است به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه کرده و تسمه تایم خودرو را تعویض کنید. ما در یدک سیتی قطعات اصل و اورجینال تسمه تایم خودرو را به شما ارائه میدهیم و هزینه تعویض تسمه تایم را به شما اعلام می‌کنیم. توجه داشته باشید که هزینه نهایی بستگی به نوع تسمه تایم دارد.

زمان تعویض تسمه تایم ساندرو

اگر شما کمتر از خودروی خود استفاده می‌کنید، معمولاً پیشنهاد می‌شود که بعد از گذشت ۴ سال از عمر تسمه تایم، برای تعویض آن اقدام کنید. این زمان تعویض تسمه تایم بر اساس تجربیات از حفظ عملکرد بهینه خودرو توصیه شده است. زیرا پس از گذشت این مدت زمان، تسمه تایم ممکن است دیگر به طور کامل کارآمد نباشد و استفاده مداوم از آن می‌تواند باعث مشکلات فنی جدی شود. بنابراین، عمر تسمه تایم معمولاً حدود ۴ سال می‌باشد و توصیه می‌شود در صورت عدم استفاده مکرر از خودرو، در این بازه زمانی به تعویض تسمه تایم فکر کنید.

 قیمت تسمه تایم ساندرو

یکی از مهم‌ترین مباحث در هر فعالیتی انجام آن، خرید هر محصولی یا استفاده از هر خدماتی، هزینه مربوطه است. تعویض و جایگزینی تسمه تایم در خودروها نیز از این قاعده مستثنی نیست و در مورد تعویض تسمه تایم ساندرو نیز باید به این مسئله پرداخت. برای مشاهده قیمت لوازم یدکی ساندرو کلیک کنید.

با توجه به نوسانات قیمت‌ها در کشور ما، ایران، نمی‌توانیم یک مبلغ دقیق برای هزینه تعویض تسمه تایم ساندرو اعلام کنیم. اما برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌ی تعویض تسمه تایم خودرویتان، بهتر است به سایت یدک سیتی مراجعه کنید و یا با شماره 09105053933 تماس بگیرید.

یدک سیتی به شما اطلاعات دقیق در مورد هزینه و نحوه تعویض تسمه تایم خودرویتان را ارائه دهد. همچنین، با توجه به مشخصات و وضعیت خودرو، هزینه تعویض تسمه تایم ممکن است متفاوت باشد، بنابراین مشاوره‌ی تخصصی از تعمیرگاه مربوطه بسیار کمک‌کننده خواهد بود. با مراجعه به سایت یدک سیتی، می‌توانید اطلاعات دقیق‌تری درباره هزینه و خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

خرید تسمه تایم اصلی ساندرو

زمانی که وقت تعویض تسمه تایم فرا رسیده باشد و یا تسمه تایم دچار خرابی شده باشد نیاز است تا به خرید تسمه تایم اصلی ساندرو اقدام کنید. جهت خرید این قطعه لازم است تا از یک مرکز معتبر تهیه شود. جهت خرید تسمه تایم اصلی ساندرو میتوانید به سایت یدک سیتی مراجعه کرده و یا با شماره 09105053933 تماس حاصل کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *