آموزشی

بهترین روغن گیربکس برای مگان

بهترین روغن گیربکس برای مگان

انتخاب و تهیه بهترین روغن گیربکس برای مگان، اهمیت بسیار بالایی برای دارد، دلیل این اهمیت هم، اهمیت داشتن گیربکس و نقش مهمی است که در خودرو دارد. گیربکس مهم ترین قطعه در روند سرعت گیری و انتقال قدرت خودرو می باشد.اهمیت گیربکس در خودرو به قدری مهم است که اگر که در خودرویی گیربکسی وجود نداشته باشد، امکان حرکت هم وجود نخواهد داشت. به همین خاطر است که اگر مراقب گیربکس خودرویتان نباشید، مشکلات مختلفی می تواند دامن خودروی شما را بگیرد. برای این که بیشتر با بهترین روغن گیربکس برای مگان که یکی از مهم ترین لوازم یدکی مگان هم هست، آشنا شوید، صفحه را ترک نکنید.

بهترین روغن گیربکس برای مگان

بهترین روغن گیربکس برای مگان به نوع گیربکس (دستی یا اتوماتیک) و سال تولید خودرو بستگی دارد. اما برای آشنایی بهتر با گیربکس با وظایف اصلی روغن گیربکس که عبارتند از موارد پایینی هم آشنا شوید. انتخاب و خرید بهترین روغن گیربکس برای مگان از یک جای معتبر مانند یدک سیتی به عوامل مختلفی مانند نوع گیربکس (دستی یا اتوماتیک)، سال ساخت خودرو و شرایط آب و هوایی بستگی دارد.

روانکاری: روغن گیربکس اصطکاک بین قطعات متحرک گیربکس را کاهش می‌دهد و به حرکت روان آنها کمک می‌کند.

کاهش اصطکاک: اصطکاک می‌تواند باعث ساییدگی قطعات گیربکس و در نهایت خرابی آنها شود. روغن گیربکس با کاهش اصطکاک، عمر مفید گیربکس را افزایش می‌دهد.

خنک‌کاری: روغن گیربکس گرمای تولید شده در گیربکس را جذب و به بیرون منتقل می‌کند. این امر از بالا رفتن شدید دمای گیربکس و آسیب دیدن قطعات آن جلوگیری می‌کند.

حفاظت از قطعات: روغن گیربکس از قطعات داخلی گیربکس در برابر خوردگی و زنگ زدگی محافظت می‌کند.

اگر به دنبال روغن گیربکس هستید: بهترین روغن گیربکس برای ال نود

علائم کم بودن روغن گیربکس مگان

باید توجه داشته باشید که روغن گیربکس در عملکرد صحیح و عمر طولانی گیربکس نقشی حیاتی دارد. یکسری نشانه های وجود دارند که به شما هشدار می دهند که روغن گیربکس کمی در خودروی شما مانده است. برخی از این علائم را در زیر می بینیم. در صورت مشاهده هر یک از این علائم، باید به سرعت سطح روغن گیربکس را بررسی کنید و در صورت نیاز، با بهترین روغن گیربکس برای مگان آن را تعویض کنید.

مشکل در تعویض دنده: اگر در تعویض دنده‌ها، به خصوص در دنده‌های سنگین، مشکل دارید، ممکن است روغن گیربکس کمی در گیربکس موجود باشد.

صدای ناهنجار از گیربکس: اگر از گیربکس خود صدای ناهنجاری مانند زوزه یا جیغ می‌شنوید، ممکن است بهترین روغن گیربکس برای مگان در خودرو کم باشد.

لرزش گیربکس: لرزش گیربکس در هنگام رانندگی، به خصوص در هنگام شتاب گیری، می‌تواند نشانه کمبود روغن گیربکس باشد.

نشت روغن گیربکس: اگر از زیر خودرویتان روغن نشت می‌کند، ممکن است نشتی در سیستم روغن گیربکس وجود داشته باشد.

گرم شدن بیش از حد گیربکس: اگر دمای گیربکس بیش از حد بالا باشد، ممکن است روغن گیربکس کم باشد.


بهترین روغن گیربکس برای مگان

بهترین روغن گیربکس برای مگان

حجم روغن گیربکس مگان ۱۶۰۰

به طور کلی نمی توان مقدار دقیقی برای حجم روغن گیربکس مگان 1600 یا 2000 مشخص کرد. عدد اعلائم شده هم تقریبی هست و ممکن است در مدل‌های مختلف مگان کمی متفاوت باشند. برای اطلاع دقیق از حجم بهترین روغن گیربکس برای مگان خود، به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید.

مگان ۱۶۰۰ با گیربکس دستی: 2.8 لیتر

مقدار روغن گیربکس مگان 2000

حال که دارید در مورد مقدار روغن گیربکس مگان 2000 و بهترین روغن گیربکس برای مگان اطلاعات کسب می نمایید، بهتر است با یکسری از نکات مهم در مورد تعویض روغن گیربکس مگان آشنا شوید. مقدار روغن گیربکس مگان 2000 با گیربکس اتوماتیک هم حدود 6 لیتر است.

دوره تعویض روغن گیربکس: به طور کلی، روغن گیربکس مگان باید هر 60000 تا 80000 کیلومتر تعویض شود.

نوع روغن گیربکس: حتماً از روغن گیربکسی استفاده کنید که توسط شرکت رنو برای مگان توصیه شده است.

تعویض فیلتر روغن گیربکس: در هنگام تعویض روغن گیربکس، فیلتر روغن گیربکس نیز باید تعویض شود.

قیمت روغن گیربکس اتوماتیک مگان 2000

متاسفانه به علت نوسانات دائمی قیمت دلار در کشور، و وارداتی بودن بخش اعظمی از قطعات خودروی مگان، نمی توان قیمت مشخصی را برای بهترین روغن گیربکس برای مگان عنوان کرد. اما به طور کلی می توان گفت که قیمت روغن گیربکس اتوماتیک مگان 2000 به عوامل مختلفی مانند برند، کیفیت و نوع روغن، و همچنین محل خرید شما بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت با شماره 09105053933 تماس بگیرید.

خرید روغن گیربکس مگان

در نهایت اما اگر که به دنبال یک فروشگاه معتبر برای لوازم یدکی خودرو های رنو و به ویژه قطعات مگان هستید، به شما توصیه می شود که حتما سری هم به مرکز فروش لوازم یدکی یدک سیتی هم سری بزنید. در آخر هم بهتر است که برای خرید روغن گیربکس مگان، به چند نکته توجه کنید.

نوع گیربکس.

برند روغن.

قیمت.

محل خرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *