آموزشی

همه چیز در مورد کیت تسمه تایم ال 90

همه چیز در مورد کیت تسمه تایم ال 90

همه چیز در مورد کیت تسمه تایم ال 90 را در این مطلب می خواهیم برای شما بیان کنیم. اگر صاحب یک خودرو ال 90 باشید حتما می دانید که در دوره های مشخصی می بایست آن را برای سرویس دوره ای به تعمیرگاه ببرید. یکی از خدماتی که در سرویس دوره ای و هر چهار سال یکبار انجام می شود تعویض کیت تسمه تایم ال 90 می باشد. در صورتی که در این مورد ابهاماتی دارید در این به تمامی سوالات شما پاسخ داده خواهد شد. با یدک سیتی همراه باشید.

کیت تسمه تایم ال نود شامل چیست؟

اگر بخواهیم همه چیز در مورد کیت تسمه تایم ال 90 را بگوییم باید گفت این کیت شامل اقلام مختلفی است که می بایست همراه با تسمه تایم تعویض شود. این اقلام به شرح زیر می باشد.

  1. دو عدد غلطک به همراه تسمه تایم موتور وجود دارند که میزان عمر محدودی دارند و در زمان به پایان رسیدن عمرشان ، به قول معروف قفل می شوند.
  2. حتما هنگام تعویض تسمه تایم این دو غلطک را نیز تعویض کنید چون اگر این دو قطعه گریپاژ کنند حتی در صورتی که تسمه تایم نو باشد ، پاره می شود.

تسمه تایم رنو ال 90

نقش تسمه تایم در موتور به عنوان یکی از مهم ترین قطعات اصلی موتور می باشد که برای جفت و جور کردن و تایم کردن بخش های درونی موتور با حرکت چرخشی میل لنگ مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارت دیگر تنظیم و تایم کردن زاویه قطعات با میزان چرخش مانند پمپ آب و پمپ روغن که نیاز به حرکت دورانی محورشان دارند تا بتوانند به خوبی ایفای نقش کنند از طریق تسمه تایم خودرو انجام می شود.

حال فرض کنید که این قطعه اصلی پوسیده و یا شکسته شود در نتیجه می تواند در کوتاه مدت بخش های مختلفی از قطعات اصلی شما را خراب کند و هزینه زیادی را به همراه دارد. برای جلوگیری از این مشکل می بایست کیت تسمه تایم اصلی ال 90 استفاده کنید.

همه چیز در مورد کیت تسمه تایم ال 90

همه چیز در مورد کیت تسمه تایم ال 90

بهترین برند کیت تسمه تایم ال90

پیشنهاد می کنیم به هیچ وجه از نمونه های ایرانی برای تسمه تایم خودروهای خارجی استفاده نکنید چرا که با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. یکی از برندهای معتبر برای کیت تسمه تایم ال 90 مدل C13129R130 می باشد که مخصوص خودروهای رنو است. شما می توانید از این مدل برای مگان و ساندرو نیز استفاده کنید.

زمان تعویض تسمه تایم ال 90

حال که همه چیز در مورد کیت تسمه تایم ال 90 را می دانید باید زمان تعویض آن را نیز بدانید. این قطعه تعویضی است و پس از پیمودن 50 هزار تا 60 هزار کیلومتر می بایست تعویض شود. به عبارت دیگر هر چهار سال یکبار نیاز به تعویض کیت تسمه تایم ال 90 دارید. توجه داشته باشید این قطعه در صورتی که تعویض نشود امکان پوسیدگی دارد و ممکن است صدمات زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.

برای خرید کیت تسمه تایم ال نود کلیک کنید.

چگونه بفهمیم عمر تسمه تایم ال نود تمام شده است؟

در زمانی که خودرو خاموش است کاور پلاستیکی موجود دور تسمه تایم را باز کنید به گونه ای که تسمه تایم قابل مشاهده باشد. در جعبه فیوز، فیوز بنزین را پیدا و جدا کنید از کسی بخواهید تا استارت بزند، با هر بار استارت زدن نیم دور فولی دور میل بادامک (یکی از غلطک هایی که کاملا برای شما قابل مشاهده است) میچرخد. شما باید با هربار تکرار استارت، با چشم خود کل تسمه را مورد بررسی قرار دهید . کوچکترین مقدار پارگی در داخل تسمه تایم نشان از پایان عمر تسمه تایم خودروی شماست.

چگونگی تشخیص اصل و اورجینال بودن کیت تسمه تایم ال 90

باید آن را با نمونه اصلی مقایسه کرد برای همین ما به شما خرید از منابع معتبر یا نمایندگی را توصیه میکنیم. یدک سیتی این تضمین را به شما میدهد که تمامی محصولات اصل، اورجینال ، معتبر و دارای اصالت هستند. یدک سیتی امیدوار است با خواندن این مطلب اطلاعات مورد نیاز در مورد کیت تسمه تایم ال نود را به دست آورده باشید.

برای خرید لوازم یدکی رنو ال نود کلیک کنید.

بازگشت به لیست

1 نظر در “همه چیز در مورد کیت تسمه تایم ال 90

  1. uvthk گفت:

    جالب بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *