آموزشی

زمان تعویض شمع ساندرو

زمان تعویض شمع ساندرو

بهترین زمان تعویض شمع ساندرو استپ وی کی است؟ اگر دارای خودرو ساندرو باشید حتما به دنبال پاسخ این سوال هستید. می دانید که شمع یک قطعه مصرفی است و لازم است که در زمان های مشخصی تعویض شود تا به مشکل نخورد. شمع چه وظیفه ای در خودرو شما دارد؟ علائم خرابی این قطعه چیست؟ در این بخش قصد داریم به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم و زمان تعویض شمع ساندرو را برای شما بیان کنیم. با یدک سیتی همراه باشید.

قیمت شمع ساندرو اورجینال

بررسی شمع استپ وی و نحوه عملکرد آن

شمع یک وسیله مصرفی در تمامی خودروها می باشد. اگر بخواهیم در مورد نحوه عملکرد آن توضیح مختصری بدهیم باید گفت: در مرحله اول، سوخت با هوا ترکیب و فشرده شده و در داخل سیلندر کمپرس می‌شود. سپس توسط شمع، این مخلوط را به وسیله جریان الکتریسیته مشتعل می‌کند. در مرحله بعد نوبت آن است که با منفجر شدن محلول مشتعل، در اتاقک احتراق کار جرقه ‌زنی به اتمام برسد.

به بیانی دیگر، با پاشش سوخت به درون سیلندر توسط انژکتور، سوپاپ هوا، سوخت مشتعل‌ شده را منفجر می‌کند و بدین وسیله جرقه‌زنی رخ می‌دهد. توجه کنید که حرکت و استارت خوردن خودروی شما به چگونگی عملکرد شمع آن وابسته است. از همین رو این قطعه به توجه خاصی نیاز دارد. برای افزایش طول عمر مفید شمع، توصیه می‌کنیم در زمان معین عملکرد آن را بازبینی کرده و در صورت لزوم، تعویض نمایید.

چرا سلامت شمع ساندرو مهم است؟

اگر فکر می کنید که موتور خودرو را راه اندازی می کند سخت در اشتباهید. درست است که موتور حیاتی ترین قطعه خودرو است و در صورت خراب شدن نیاز به تعمیر دارد تا خودرو حرکت کند اما وسیله راه اندازی آن شمع می باشد. موتور برای راه اندازی نیاز به جرقه دارد که شمع آن را فراهم می کند. این قطعه می بایست هر چند وقت یکبار تعویض شود.

زمان تعویض شمع ساندرو

علائم خرابی شمع ساندرو

اولین مشکلی که با معیوبی و فرسوده شدن شمع ساندرو برای خودرو اتفاق می‌افتد، این است که خودرو سخت استارت می‌خورد. به طبع استارت خوردن خودرو نیازمند یک جرقه‌زنی صحیح است و اگر این اتفاق به درستی رخ ندهد، استارت خودرو با مشکل مواجه می‌شود. در این صورت، خیلی سریع برای تعویض شمع استپ‌ وی، به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید. بر روی اکثر شمع‌ها یک شکاف وجود دارد که فاصله بین دو طرف آن باید در حد معمول باشد. کار اصلی این شکاف، انتقال نیروی الکتریسیته جهت اشتعال سازی به سر شمع است.

اما به مرور زمان فاصله دو طرف این شکاف زیاد شده و همین امر، عمل جرقه‌زنی را نا‌منظم می‌کند. مورد بعدی، خام سوزی است. در صورت بروز این مشکل، سوخت خام از سیلندر وارد اگزوز خودرو شده و جرقه ‌زنی ناقص رخ می‌دهد. همچنین سر شمع، با سوخت ارتباط مستقیم دارد. همین امر به مرور زمان باعث تجمع رسوبات بر روی سر شمع شده و آن را آلوده می‌کند. در نتیجه عمل جرقه ‌زنی کیفیت خود را از دست داده و همانند روز اول نیست.

زمان تعویض شمع ساندرو

یکی از مهم ترین اجزای خودرو شمع آن است. بهترین زمان تعویض شمع ساندرو هر 4 سال می باشد. شمع ساندرو می بایست هر 50 هزار کیلومتر تعویض شود. اگر به طور مرتب خودرو خود را سرویس کنید هیچ گاه نیاز به تعمیر اساسی نخواهید داشت. برای خرید شمع ساندرو با مناسب ترین قیمت می توانید به یدک سیتی مراجعه کنید و با مناسب ترین قیمت قطعات و لوازم یدکی ساندرو را خریداری کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *