آموزشی

زمان تعویض تسمه تایم مگان

زمان تعویض تسمه تایم مگان

زمان تعویض تسمه تایم مگان 1600/2000 یکی از مواردی است که دارندگان خودرو مگان لازم است از آن مطلع شوند. تسمه تایم یکی از قطعات مصرفی خودروها می باشد که در زمان تعیین شده توسط شرکت سازنده می بایست تعویض شود. در این بخش می خواهیم در مورد خودرو رنو مگان و زمان تعویض تسمه تایم آن صحبت کنیم. با یدک سیتی همراه باشید.

زمان تعویض تسمه تایم مگان

با توجه به دفترچه راهنمای اصلی خودرو رنو مگان که توسط شرکت سازنده آن یعنی شرکت رنو عرضه شده است، بهترین زمان زمان تعویض تسمه تایم مگان در کیلومتر 60 هزار و یا پس از گذشتن 4 سال از عمر تسمه تایم می باشد. در صورتی که در زمان تعیین شده و یا کیلومتر مشخص شده تسمه تایم تعویض نشود، پاره شده و آسیب جدی به موتور خودرو وارد می شود. برای خرید تسمه تایم مگان می توانید به یدک سیتی مراجعه کنید.

شماره تماس یدک سیتی: 09105053933

زمان تعویض تسمه تایم مگان

زمان تعویض تسمه تایم مگان

در صورتی که خودروی شما تسمه تایم از نوع تنظیم زمان (تسمه تایم کیت) داشته باشد، بهتر است همراهی با اجزای مرتبط مانند پله‌ها، رولرها و پمپ‌های آب تعویض شود. توصیه می‌شود قبل از تعویض تسمه تایم، به دقت دستورالعمل تعویض تسمه در کتابچه راهنمای خودرو مطالعه کنید و در صورت نیاز به تخصصی‌ترین راهنمایی و تعمیرات، به کارگاه‌های تخصصی و تعمیراتی مرتبط با خودروی مگان مراجعه کنید.

کیت کامل تسمه تایم مگان شامل چیست؟

همان طور که می دانید به هنگام رسیدن زمان تعویض تسمه تایم مگان 1600/2000 می بایست کیت کامل آن را تعویض کنید. قطعات کیت تسمه تایم برای خودرو مگان شامل اجزای مختلفی است که برای تعویض تسمه تایم به آن نیاز دارید. کیت کامل تسمه تایم مگان شامل موارد زیر می باشد:

  1. تسمه تایم: تسمه تایم اصلی که نقش اصلی در هماهنگی چرخش موتور و سیستم‌های مختلف دارد. تسمه تایم تعویضی باید با موارد استاندارد و مشخصات فنی خودروتان هماهنگ باشد.
  2. پله‌ها (پولی): این قطعات در کنار تسمه تایم قرار می‌گیرند و در تنظیم زمان چرخش موتور نقش دارند.
  3. رولرها و پولی‌ها: این قطعات برای بهبود تنظیم تسمه تایم و کاهش لرزش‌ها و لغزش‌های احتمالی استفاده می‌شوند.
  4. سرپوش‌ها و غلاف‌ها: برای حفاظت اجزای داخلی تسمه تایم و پله‌ها در برابر آلودگی‌ها و زیان‌های احتمالی.
  5. پمپ‌های آب و کیت‌های تعویض پمپ آب: در بعضی موتورها، کیت‌های تعویض پمپ آب نیز جزء کیت تسمه تایم محسوب می‌شوند.
  6. رول‌ها و تنظیم کننده‌ها: این قطعات برای تنظیم و کشیدن تسمه تایم به شکل صحیح و منظم استفاده می‌شوند.
زمان تعویض تسمه تایم مگان

زمان تعویض تسمه تایم مگان

برای خرید کیت تسمه تایم مگان بهتر است از تامین کنندگان اصلی این محصول را خریداری کنید تا از اصل بودن آن اطمینان داشته باشید. یدک سیتی یکی از شرکت های معتبر در زمینه فروش لوازم یدکی مگان در تهران می باشد که می توانید قطعات مصرفی مورد نیاز خود را از این مجموعه خریداری کنید.

هزینه پاره شدن تسمه تایم مگان چقدر است؟

هزینه پاره شدن تسمه تایم مگان بستگی به آسیبی که به موتور وارد شده است تعیین می شود  مرحله اول باز کردن سر سیلندر که توسط مکانیک صورت میگیرد  و سرسیلندر به تراشکاری رفته و سوپاپ و لاستیک سوپاپ و واشر جات کامل تعویض می گردد . مرحله دوم اگر شدت ضربه زیاد باشد هزینه پاره شدن به دلیل آسیبی که پیستون ها رسیده بیشتر شده و موتور خودرو باید تعمیر اساسی شود

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *