آموزشی

انواع لنت ترمز برای رنو

انواع لنت ترمز برای رنو

انواع لنت ترمز برای رنو که در بازار ایران یافت می شود کدام است؟ لنت های ترمز بخشی از سیستم ترمز هستند و نقش مهمی در کاهش سرعت خودرو دارند. به عبارتی ترمز بدون لنت تقریبا غیرممکن است! با توجه به اهمیت این قطعه، هنگام خرید لنت ترمز رنو باید اطلاعاتی داشته باشید. در این مقاله، همه چیزهایی را که باید در مورد لنت ترمز رنو بدانید، از جمله زمان تعویض آنها، قیمت لنت ترمز رنو و اینکه کدام برند لنت ترمز رنو قابل اعتماد هستند، به شما خواهیم گفت. اگر قصد خرید لنت ترمز رنو را دارید این مقاله را حتما تا انتها بخوانید تا بتوانید بهترین لنت ترمز خودروی خود را خریداری کنید. با یدک سیتی همراه باشید.

مشخصات لنت ترمز رنو

لنت ترمز یکی از اجزای مهم سیستم ترمز است و به دیسک ترمز متصل می شود. فشار دادن پدال ترمز باعث می شود که مایع ترمز از سیلندر اصلی خارج شده و وارد شیلنگ های سیستم ترمز شود. این روغن ترمز به کالیپر فشار وارد می کند و باعث می شود لنت های ترمز داخل آن در اثر تماس با دیسک ترمز اصطکاک ایجاد کنند و سرعت دیسک را کاهش داده یا متوقف کنند. اصطکاک ایجاد شده بسیار زیاد است و در نتیجه پس از مدتی مواد موجود در لنت تمام شده و لنت های ترمز فرسوده می شوند. هنگامی که فشار از روی پدال ترمز برداشته می شود، این روند برعکس می شود، یعنی روغن ترمز به سیلندر اصلی باز می گردد و فشار از لنت ها برداشته می شود.

قیمت لنت ترمز رنو

قیمت لنت ترمز رنو بر اساس اجزای لنت ترمز، ارزش برند و حتی مدل خودروی شما تعیین می شود. لنت ترمز اصل گران ترین نوع لنت ترمز موجود در بازار لوازم یدکی می باشد. زیرا در بین لنت های موجود در بازار کیفیت و کارایی بسیار خوبی دارد. البته علاوه بر لنت اورجینال، لنت ترمز نیمه فلزی و سرامیکی نیز در بازار موجود است. به طور کلی، برای اطمینان از عملکرد و کیفیت لنت ترمز باید از یک شرکت معتبر خریداری کنید. البته برندهای معتبر لنت ترمز مانند NHC، Tayomi، Hiq، MBKorea یا Pars و …. نسبت به برندهای ناشناخته و نامعتبر کیفیت بهتری دارند.

در بین انواع لنت ترمز موجود در بازار، لنت ترمز سرامیکی به دلیل کیفیت بالا قیمت بیشتری دارد. اما این بدان معنا نیست که لنت های نیمه فلزی عملکرد خوبی ندارند! در مقابل، لنت های نیمه فلزی یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین انواع لنت در بازار لوازم یدکی هستند. در زیر به معرفی شرکت های معروف سرامیک و نیمه فلزی و ویژگی های هر برند می پردازیم تا بتوانید برندهای معتبر را درک کنید.

انواع لنت ترمز برای رنو

انواع لنت ترمز برای رنو

انواع برند لنت ترمز رنو

به طور معمول، اولین انتخاب برای دارندگان رنو، لنت های ترمز اصلی است. اما لنت های ترمز اولیه چه ویژگی هایی دارند. لنت های ترمز اصلی طبق کد قطعه مربوطه به صورت ویژه ساخته شده اند. این نوع لنت در تمامی شرایط جاده ای و آب و هوایی بدون آسیب رساندن به سیستم ترمز عملکرد خوبی دارد. البته لنت ترمز اصل رنو را نباید از هیچ فروشگاهی خریداری کرد. زیرا متاسفانه امروزه نمونه های تقلبی لنت ترمز رنو زیاد است و افرادی هستند که لنت ترمز تقلبی و بی کیفیت را در بسته بندی اصلی و به قیمت لنت ترمز اصلی رنو به خریداران عرضه می کنند.

اگر به یک فروشگاه معتبر و قابل اعتماد مراجعه نکنید یا با اطلاعات کمی خرید کنید، ممکن است پدهای تقلبی بخرید. علاوه بر ضرر مالی ناشی از خرید لنت های تقلبی به جای لنت های اصلی، احتمال صدمات جسمی و مالی زیادی را به دلیل بی کیفیتی آنها به همراه دارد.

لنت ترمز سرامیکی یکی دیگر از نمونه های باکیفیت لنت ترمز رنو در بازار است و می تواند جایگزین لنت ترمز اصلی باشد. لنت های ترمز سرامیکی از مواد سرامیکی و الیاف مسی ریز برای انتقال حرارت ساخته شده اند. البته برای خرید لنت های سرامیکی به دلیل ویژگی های خوبی که دارند باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. بسیاری از صاحبان خودرو تمایل به خرید لنت های سرامیکی برای قدرت ترمز قوی دارند. اما آنها اطلاعات کافی در مورد مارک های قابل اعتماد لنت ترمز سرامیکی ندارند. در زیر شما را با برندهای معروف و معتبر حصیر سرامیکی آشنا می کنیم.

ان‌اچ‌سی (NHC)

لنت ترمز ان‌اچ‌سی با داشتن ویژگی‌هایی مانند ترمزگیری فوق‌العاده نرم در شرایط مختلف، تولیدنکردن صدا و لرزش و عمر مفید استاندارد مناسب‌ترین انتخاب برای کسانی است که قصد دارند لنت ترمز سرامیکی خریداری کنند.

تایومی (Tayomei)

برند تایومی یکی دیگر از برندهای معتبر سرامیکی است. لنت ترمز تایومی از بهترین مواد سرامیکی ساخته‌شده‌است. در نتیجه در هر شرایطی قدرت ترمزگیری بالایی دارد و صدا و لرزشی هنگام ترمزگرفتن تولید نمی‌کند.

اینتیما (Intima)

با خرید لنت ترمز اینتیما، ترمز نرم و آرامی تجربه خواهیدکرد. این لنت ترمز به گونه‌ای ساخته‌شده که هیچگونه آسیبی به دیسک ترمز وارد نکرده و گردوغبار کمی تولید می‌کند.

میراژ (Mirage)

میراژ یکی از برندهای معتبر انگلیسی است که از جدیدترین فرمولاسیون مواد لنت ترمز با عنوان ((فیبرکربن هیبریدی)) بهره می‌برد. استفاده از فیبرکربن هیبریدی در ساخت لنت ترمز باعث می‌شود تا لنت قدرت ترمزگیری بالایی داشته‌باشد و هیچ صدایی در هنگام ترمزگیری که باعث آزار راننده شود، تولید نکند.

لنت ترمز نیمه‌فلزی نوع دیگری از لنت است که در بازار لوازم یدکی وجود دارد. البته این نوع لنت با نام‌های دیگری مانند متالیک و فلزی در بازار شناخته می‌شود. لنت ترمز فلزی برای کسانی که به دنبال ترمزگیری قوی هستند، بسیار مناسب است. لنت فلزی به دلیل داشتن مواد فلزی و آلیاژهای مختلف، گرما را به سرعت انتقال داده و از گرم‌شدن سیستم ترمز جلوگیری می‌کند. اما لنت ترمز نیمه‌فلزی ممکن است معایبی نیز داشته‌باشد. اگر لنت ترمز نیمه‌فلزی را از برندهای معتبر خریداری نکنید، لنت به دیسک ترمز آسیب می‌رساند و در هنگام ترمزگیری صدای آزاردهنده ایجاد می‌کنند. در ادامه برندهای معروف و مطرح نیمه‌فلزی را به شما معرفی می‌کنیم که کیفیت و قیمت مناسبی دارند.

ام‌بی‌کوریا (Mb Korea)

یکی از برندهای معروف و باکیفیت کره‌ای، ام‌بی‌کوریا می‌باشد. از نقاط قوت این لنت ترمز می‌توان به نداشتن صدا و قدرت ترمزگیری بالا در هر شرایطی اشاره کرد.

فریکسا (Frixa)

شرکت هانکوک یک شرکت کره‌ای است که لنت ترمز نیمه‌فلزی برای خودروهای مختلف از جمله رنو تولید می‌کند. لنت ترمز فریکسا به دیسک ترمز آسیب نمی‌رساند و در شرایط جوی مختلف عملکرد بسیار خوبی دارد.

های‌تک (Hi-Tec)

لنت ترمز های‌تک به گونه ای طراحی شده که بتواند با تغییر سرعت خودرو و دما، عملکرد مطلوب خود را حفظ نموده و تحت شرایط متنوع دچار اختلال در عملکرد نگردد. همچنین این لنت ترمز صدای کمی دارد و به دیسک ترمز آسیب نمی‌رساند.

های‌کیو (Hi-Q)

شرکت SangSin یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کره‌ای است که لنت ترمز نیمه‌فلزی را با نام های‌کیو به بازار عرضه می‌کند. لنت ترمز های‌کیو در شرایط جاده‌ای و جوی متفاوت، قدرت ترمزگیری ایمنی را تضمین می‌کند.

لئون (Leon)

لئون توسط کشور چین طراحی و تولید می‌شود. لنت ترمز لئون جزء لنت ترمزهایی است که کیفیت و قیمت خوبی دارد. این لنت، ترمز نرم و آرامی را برای شما فراهم می‌کند و کم‌صدا و بدون لرزش است.

انواع لنت ترمز برای رنو

انواع لنت ترمز برای رنو

انواع لنت ترمز رنو

گروه رنو یک شرکت خودروسازی فرانسوی است که در سال 1899 تاسیس شد. این شرکت در زمینه طراحی و ساخت خودروها، وسایل نقلیه تجاری، کامیون، تراکتور، اتوبوس و خودروهای برقی فعالیت می‌کند. خودروهای رنو در ایران، توسط شرکت رنو پارس وارد و یا مونتاژ می‌شوند. برخی از مدل‌های رنو، توسط نماینده رسمی رنو یعنی نگین خودرو به بازار ایران راه پیدا کرده‌اند. در این بخش می خواهیم انواع لنت ترمز رنو را که می توانید برای خودروهای رنو در ایران استفاده کنید معرفی کنیم. در صورتی که اطلاعاتی در مورد لنت های ترمز مناسب خودروهای رنو ندارید در این بخش با ما همراه باشید.

لنت ترمز رنو اسکالا (Scala)

رنو اسکالا یکی از خودروهای هاچبک فرانسوی است که توسط نگین خودرو وارد ایران شد. در واقع این خودرو نسل سوم مگان می‌باشد. اما با نام اسکالا در ایران به فروش می‌رسد. لنت ترمز جلو و عقب اسکالا دیسکی است. اگر قصد خرید لنت ترمز رنو اسکالا را دارید، یدک سیتی انتخاب خوبی است. این خودرو در ایران فراوانی زیادی ندارد اما سواری بسیار محبوبی می باشد.

لنت ترمز رنو تلیسمان (Talisman)

تلیسمان یا تالیسمان یکی دیگر از محصولات شرکت خودروسازی رنو می‌باشد. این خودرو دارای دو نسل است. البته تنها نسل دوم آن در ایران وجود دارد. در سال 2019 ساخت تلیسمان متوقف شد. لنت ترمز جلو و عقب تلیسمان دیسکی می‌باشد. برندهای ان‌اچ‌سی، اینتیما، پارس، لئون و های‌کیو، لنت ترمز رنو تلیسمان را نیز ارائه می‌دهند. هریک از برندهای لنت ترمز تالیسمان را می توانید در یدک سیتی تهیه کنید.

لنت ترمز رنو تندر90 (L90)

ال90 یا تندر90 در ایران توسط شرکت رنو پارس تولید می‌شود. در واقع تندر 90 نامی است که طرف قرارداد ایرانی روی این خودروی فرانسوی گذاشته‌است. اما ایرانیان آن را با نام L90 می‌شناسند. رنو تندر 90 دارای دو نسل می‌باشد. نسل اول آن از سال 2004 تا 2012 تولیدشد و نسل دوم آن از سال 2013 ساخته‌شده و هنوز بر روی خط تولید قرار دارد. شما می‌توانید لنت ترمز رنو ال 90 را از برندهای معتبر نیمه‌فلزی مانند پارس، ام‌بی‌کوریا، فریکسا، لئون و های‌تک به صورت آنلاین تهیه نمایید.

لنت ترمز رنو داستر (Duster)

رنو داستر توسط شرکت خودروسازی رنو و داچیا از سال 2009 تولید شد. این خودرو توسط نگین خودرو به بازار ایران راه پیدا کرد. لنت ترمز عقب رنو داستر کفشکی و لنت ترمز جلو دیسکی می‌باشد. اگر قصد خرید لنت ترمز سرامیکی دارید، ان‌اچ‌سی پیشنهاد ما به شما است. کسانی که قصد خرید لنت ترمز نیمه‌فلزی برای خودروی خود دارند، می‌توانند لنت ترمز رنو داستر را از برندهای پارس، ام‌بی‌کوریا، های‌تک و های‌کیو تهیه کنند.

لنت ترمز رنو ساندرو (Sandero)

رنو ساندرو از سال 2009 تولید و تاکنون سه نسل از آن به بازار راه یافته ‎است. از بهمن سال 1394 پارس خودرو، نسل اول این خودرو را تولید و به بازار عرضه کرد. خودروی ساندرو با دو سیستم ترمز Conti و TRW در بازار وجود دارد. لنت ترمز رنو ساندرو با توجه به سیستم ترمز آن متفاوت می‌باشد. در نتیجه برای خرید لنت ترمز ساندرو، حتما باید شماره شاسی چک شود. لنت ترمز جلو ساندرو، دیسکی و لنت ترمز عقب آن کفشکی می‎باشد. برندهای ام‌بی‌کوریا، پارس، فریکسا، لئون، های‌تک و های‌کیو برندهای معتبر لنت ترمز نیمه‌فلزی هستند که کیفیت خوبی دارند.

لنت ترمز رنو سیمبل (Symbol)

رنو سیمبل یک خودروی ساب کامپکت است که اواخر سال 1999 به عنوان سدان نسل دوم رنو کلیو معرفی شد. این خودرو دارای سه نسل است. نسل دوم آن طراحی متفاوتی نسبت به نسل سوم کلیو دارد و نسل سوم نیز به عنوان نسخه تغییریافته از نسل دوم داچیا لوگان معرفی و به بازار راه پیدا کرد. اما لنت ترمز رنو سیمبل را از چه برندهایی خریداری کنیم؟ لنت ترمز عقب سیمبل کفشکی بوده که می‌توانید از برند پارس آن را تهیه نمایید. اگر قصد خرید لنت ترمز جلو برای رنو سیمبل خود دارید، ما به شما برند میراژ را معرفی می‌کنیم. ضمنا بیادآور می‌شویم که برای خرید لنت جلو رنو سیمبل بهتر است شماره شاسی خودرو چک شود.

لنت ترمز رنو فلوئنس (Fluence)

رنو فلوئنس یک سدان کامپکت است که توسط خودروساز فرانسوی رنو تولید می‌شود. در سال 2012 این خودرو یک فیس‌لیفت نیز داشت و تا سال 2016 در ترکیه و آرژانتین تولید و به بازار عرضه می‌شد. خودروی فلوئنس با دو نوع لنت ترمز متفاوت وارد ایران شده‌است و این دو مدل لنت ترمز، قابل جایگزینی با یکدیگر نیستند. برای خرید لنت ترمز رنو فلوئنس حتما باید شماره شاسی چک شود. برندهای، فریکسا، های‌تک و های‌کیو انتخاب خوبی برای لنت ترمز فلوئنس هستند.

لنت ترمز رنو کپچر (Captur)

کپچر یک کراس‌اوور کامپکت کوچک است که در سال 2013 توسط خودروساری رنو رونمایی شد. نسل دوم این خودرو در سال 2019 به بازار راه پیدا کرد. اما در ایران تنها نسل اول آن موجود است. لنت ترمز عقب کپچر کفشکی و لنت ترمز جلوی آن دیسکی می‌باشد. برندهای ان‌اچ‌سی، ام‌بی‌کوریا، لئون، های‌تک و های‌کیو از جمله برندهای معتبر و باکیفیت هستند که برای لنت ترمز رنو کپچر پیشنهاد می‌شود.

لنت ترمز رنو کولیوس (Koleos)

رنو کولیوس یا کولئوس یک کراس اوور کامپکت SUV است که در سال 2006 در نمایشگاه خودرو پاریس توسط سازنده فرانسوی رنو ارائه شد. نسل دوم این خودرو در سال 2016 بر روی خط تولید قرار گرفت. در ایران دو نسل کولیوس وجود دارد. به همین دلیل در هنگام خرید لنت ترمز رنو کولیوس باید حتما نسل خودروی خود را بدانید تا بتوانید لنت ترمز مناسبی خریداری نمایید. لنت ترمز جلو دیسکی و لنت ترمز عقب نسل اول کولیوس، کفشکی است. لنت ترمز رنو کولیوس از برندهای ام‌بی‌کوریا، ان‌اچ‌سی، اینتیما، تایومی، فریکسا، لئون، های‌تک و های‌کیو قابل خریداری می‌باشد.

لنت ترمز رنو لتیتود (Latitude)

لتیتود یکی از خودروهایی است که توسط کارخانه خودروسازی رنو از سال 2010 تولید و تا سال 2015 به بازار عرضه شد. در ابتدای دهه نود نیز این خودرو به بازار ایران راه پیدا کرد. لنت ترمز جلو و عقب لتیتود دیسکی می‌باشد. شما می‌توانید لنت ترمز رنو لتیتود را از برندهای باکیفیتی مانند تایومی، لئون، میراژ و های‌کیو خریداری نمایید.

لنت ترمز رنو مگان (Megan)

نسل اول رنو مگان در سال 1995 توسط خودروسازی رنو رونمایی شد. تاکنون 4 نسل از این خودرو معرفی شده‌است. از میان این 4 نسل تنها نسل دوم آن که در سال 2002 تولید شده‌بود، توسط پارس خودرو مونتاژ و در ایران به فروش رسید. لنت ترمز جلو و عقب مگان دیسکی می‌باشد. شما می‌توانید لنت ترمز رنو مگان را از بین برندهای ان‌اچ‌سی، فریکسا، لئون، های‌تک و های‌کیو انتخاب کنید.

تفاوت ظاهری لنت ترمز رنو

برخی از خودروهای رنو مانند مگان و کولیوس در نسل‌های مختلفی در ایران وجود دارند. همچنین رنو ساندرو نیز دارای دو سیستم ترمز متفاوت می‌باشد. در هنگام خرید لنت ترمز رنو برای خودروهای با نسل و سیستم ترمز مختلف، باید حتما مدل خودروی خود را بدانید و یا شماره شاسی را چک کنید. زیرا لنت ترمز با توجه به نسل و سیستم ترمز هر خودرو باهم متفاوت می‌باشند. در بخش پیشین لنت ترمزهایی که گزینه ای مناسب برای خودرو شما بودند معرفی شد.

لنت ترمز در دو شکل دیسکی و کفشکی در بازار وجود دارد. البته لنت کفشکی در چرخ‌های عقب استفاده می‌شود. لنت ترمز عقب برخی خودروهای رنو مانند تندر90، داستر، ساندرو، سیمبل و کپچر به صورت کفشکی هستند. بنابراین در هنگام خرید لنت ترمز عقب برای این مدل خودروها حتما دقت کنید که لنت ترمز کفشکی خریداری نمایید. اما لنت ترمز دیسکی و کفشکی با یکدیگر چه تفاوتی دارند؟

در ساخت لنت کفشکی از آهن بیشتری استفاده می‌شود به همین دلیل قیمت آن نسبت به لنت ترمز دیسکی بالاتر است. از طرفی فرآیند تعویض لنت ترمز کفشکی نسبت به دیسکی سخت‌تر و پیچیده‌تر بوده و در نتیجه هزینه تعویض آن بیشتر خواهد بود. در شرایط یکسان و برابر، لنت ترمز کفشکی نسبت به لنت دیسکی کم‌تر ساییده می‌شود. لنت کفشکی به صورت محدود در بازار لوازم یدکی وجود دارند و شرکت‌های کمی لنت ترمز کفشکی تولید می‌کنند. از میان برندهای موجود، لنت کفشکی با کیفیتی برای خودروهای رنو تولید و به بازار عرضه می‌کند.

زمان تعویض لنت ترمز رنو

لنت ترمز برخلاف بعضی از قطعات خودرو، باید بعد از مدتی استفاده، تعویض گردد. البته زمان تعویض لنت ترمز رنو مشخص نیست. مثلا حتما نباید بعد از 6 ماه از خرید لنت ترمز، دوباره لنت جدیدی خریداری کرد. زمان تعویض لنت رنو به عواملی چون سبک رانندگی، نوع جاده و کیفیت لنت ترمز خریداری‌شده بستگی دارد. اگر شما جزء کسانی هستید که ترمزگیری مکرر دارید و اغلب در ترافیک رانندگی می‌کنید، باید در بازه زمانی کوتاه‌تری لنت رنو را بررسی و در صورت نیاز لنت ترمز جدیدی خریداری نمایید. اما چه زمانی باید لنت ترمز رنو را عوض کرد؟ زمانی که لنت ترمز ساییده می‌شود، با نشانه‌هایی مواجه خواهیدشد که شما را متوجه این موضوع می‌کند. در ادامه برخی از نشانه‌ها و علائم مهم را برای شما بیان کرده‌ایم:

– بوی سوختگی لنت

– صدای سوت یا جیغ در زمان ترمزگیری

– کشیده شدن خودرو به یک سمت در زمان ترمزگیری

– صدای سایش و خوردگی در زمان ترمزگیری

– احساس ضربان یا لرزش در فرمان و یا پدال ترمز

– روشن شدن چراغ هشدار مربوط به اتمام لنت ترمز

اگر با هر یک از نشانه‌های بالا مواجه شدید، سریعا لنت ترمز خود را بررسی کنید. زیرا لنت ترمز فرسوده، باعث کاهش قدرت ترمزگیری شده و خطرات زیادی را به دنبال خواهد داشت!

خرید لنت ترمز رنو

کسانی که قصد خرید لنت رنو را دارند، باید مدل و نسل خودروی خود را بدانند و حتما به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنند. لنت ترمز یک قطعه مهم در سیستم ترمز است. اگر این قطعه کیفیت خوبی نداشته‌باشد، به سیستم ترمز آسیب می‌رساند و امنیت سرنشینان خودرو، به خطر می‌افتد. بنابراین اگر قصد خرید لنت ترمز باکیفیت دارید، باید لنت ترمز مورد نظر خود را از یک فروشگاه معتبر خریداری نمایید. در غیر اینصورت احتمال دارد لنت ترمز تقلبی و بی‌کیفیت خریداری کنید. اگر فروشگاه معتبری نمی‌شناسید، ما به شما فروشگاه yadakct.com را معرفی می‌کنیم.

این فروشگاه جزء معتبرترین فروشگاه‌های لنت ترمز در بازار لوازم یدکی ایران است و تنها برندهای باکیفیت لنت ترمز را برای انواع مدل‌های رنو به فروش می‌رساند. همچنین قیمت لنت ترمز فروشگاه یدک سیتی برای خودروهای رنو مناسب بوده و کیفیت لنت ترمزهایی که در این فروشگاه وجود دارد، تضمین شده‌است! در نتیجه می‌توانید به راحتی به آن اطمینان کرده و لنت ترمز رنو را خریداری کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *